#
Rektorat: Pl. M.Skłodowskiej-Curie 5, 60-965 Poznań
Ważne telefony i faksy / adresy elektroniczne
 
ul. Piotrowo 5
61-138 Poznań
budynek Wydziału Budownictwa
i Inżynierii Środowiska

tel. 61-665-3516
fax. 61-665-3583
e-mail: office_ed [ at ] put.poznan.pl

 

Aktualności
ZMIANA SIEDZIBY WYDAWNICTWA

W dniu 2 kwietnia 2015 r. Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej zmieniło adres na ul. Piotrowo 5, budynek Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, pokoje 22, 23, 24. Numery telefonów pozostały bez zmian.

XX Konferencja Stowarzyszenia Wydawców Szkół Wyższych

W dniach 3-6 czerwca 2014 roku przedstawiciel Wydawnictwa Politechniki Poznańskiej uczestniczył w XX konferencji SWSW połączonej z Walnym Zgromadzeniem. Gospodarzem konferencji był Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. W konferencji udział wzięli członkowie SWSW - reprezentanci wydawnictw z 30 uczelni wyższych oraz członkowie honorowi.
Tematem przewodnim spotkania były inicjatywy projakościowe i nowe wyzwania w działalności wydawnictw akademickich.
W trakcie obrad omawiano m.in. problematykę publikacji elektronicznych, sprawy udostępniania plików na platformach cyfrowych, przygotowywanych przepisów w sprawie egzemplarza obowiązkowego oraz dotacji na podręczniki akademickie. Dyskutowano także o projekcie ustawy dotyczącej jednolitej ceny książki.

echo"
 
"; Nagroda dla Wydawnictwa PP za Najlepszy Skrypt i Podręcznik akademicki roku 2009

W dniach 5 – 8 listopada br. w Krakowie odbyły się XIII Targi Książki, w trakcie których wyłoniono laureatów nagród za Najlepszy Skrypt i Podręcznik akademicki roku 2009

Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej zostało wyróżnione Nagrodą Targów w Krakowie za podręcznik profesora Aleksandra Ciszewskiego pt. „Technologia chemiczna – Procesy elektrochemiczne”

Nagrodę w imieniu Wydawnictwa odebrała red. Renata Lubawy.